Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Známý novinář z USA Fareed Zakaria smí po plagiátorské aféře zpět do CNN a Time

Pondělí, 20. srpen 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Přední americký novinář Fareed Zakaria, který zhruba před měsícem čelil plagiátorské aféře, se může vrátit do magazínu Time i na obrazovky stanice CNN. Oba mediální domy celou záležitost prošetřily s tím, že jde o ojedinělé selhání.

„Dokončili jsme důkladnou kontrolu všech textů Fareeda Zakarii, které pro Time napsal. Stojíme si za tím, že se při tvorbě sloupku z 20. srpna chyb a opisování nedopustil schválně. Šlo o ojedinělý omyl, za který se novinář omluvil,“ prohlásila mluvčí magazínu Time. Známý žurnalista tak může začít pracovat na textu pro vydání magazínu, které půjde do prodeje 7. září.

Časopis Time a televize CNN zbavily osmačtyřicetiletého rodáka z indické Bombaje funkcí poté, co se omluvil, že do svého textu o zbraních zkopíroval části článku historika Jilla Lepora. Ten vyšel podle informací European Journalism Centre v listu New Yorker. Fareed Zakaria nesměl do televize coby externí moderátor pořadu „Fareed Zakaria GPS“. Dlužno říci, že Time i CNN patří do portfolia společnosti Time Warner.

Podobností textů si první všiml konzervativní server NewsBusters. Zpráva se začala na internetu rychle šířit kromě jiného proto, že se objevila na jednom z blogů, na kterém se autoři věnují problematice médií.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: