Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Začíná 34. ročník mezinárodní rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, novinkou je stejnojmenná mobilní aplikace

Středa, 21. březen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Tradiční soutěžní přehlídka rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, jejímž vyhlašovatelem je Český rozhlas, se již potřetí koná ve dnech od 19. do 22. března v Olomouci. Role čestné prezidentky se opět ujala herečka Hana Maciuchová. Návštěvníci mohou poprvé využít stejnojmennou dvojjazyčnou mobilní aplikaci. Nedílnou součástí festivalu bude udělení Ceny Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře a uvedení rozhlasové osobnosti do Síně slávy.

V Olomouci se v pondělí představí finálové pořady sekce Dokument, v úterý díla mezinárodní kategorie Reportáž a ve středu Drama. Novinkou letošního ročníku Prix Bohemia Radio je stejnojmenná mobilní aplikace, která je dostupná pro všechny mobilní telefony a tablety s operačními systémy iOS a Android, jejímž prostřednictvím mohou návštěvníci pohodlně sledovat nejaktuálnější dění z festivalu. „Letošní ročník mezinárodního rozhlasového festivalu, jehož dlouhodobou ambicí je rozvíjet a sdílet rozhlasovou tvorbu veřejnoprávních médií v zemích střední Evropy, bude vedle poslechů soutěžních děl, pestrého programu a zajímavých hostů opět příležitostí k formálním i neformálním setkání,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Vedle poslechů finálových pořadů je pro návštěvníky připravený bohatý doprovodný program v podobě debat, koncertů a divadelních představení. Na festivalu se také představí jednotlivé stanice Českého rozhlasu.

Na slavnostním zakončení festivalu Prix Bohemia Radio budou ve čtvrtek 22. 3. v každé kategorii vyhlášeny tři vítězné příspěvky. Prezident Herecké asociace Ondřej Kepka předá Cenu Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře a generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral uvede do Síně slávy vybranou rozhlasovou osobnost.

Více informací o aktuálním 34. ročníku Prix Bohemia Radio najdete na webu www.prixbohemiaradio.cz. Aplikace Prix Bohemia Radio je ke stažení zdarma v App Store nebo Google Play.

Zpráva byla převzata z tiskového sdělení ČRo.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: