Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Vyzyvatelé: nový pořad Českého rozhlasu Plus nabízí vědomostní soutěž na univerzitní půdě

Pondělí, 10. duben 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

V českém rozhlasovém éteru se představil nový pořad Českého rozhlasu Plus – Vyzyvatelé. Jedná se o vědomostní soutěž, v níž studenti vyzývají své vyučující.


O tom, že takové měření sil nemusí mít předem jasný výsledek, se diváci přesvědčili během pondělního natáčení. Jako Vyzyvatelé se představili studenti a vyučující z oborů speciální pedagogika a geologie. 

Historicky první souboj mozků se konal na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Geologii reprezentoval přímo děkan Přírodovědecké fakulty, pan Jaromír Leichmann, za skupinu vyučujících speciální pedagogiky kopal pan Petr Kopečný. Do výzvy je poslali studenti geologie Jakub Hrubý a Petra Šišková, respektive studentky speciální pedagogiky Simona Bulawová a Jaroslava Havlíková. 

Šéfredaktor stanice Ondřej Nováček k novému pořadu říká: „Tímto formátem jsme v rozhlasovém éteru průkopníci. Chceme svěží formou přiblížit obory, kterým se v médiích nedostává příliš pozornosti. Navíc je v tom úžasný náboj, neboť studenti mají možnost poměřit síly se svým profesorem v rovnocenném souboji. To se jim při zápočtu nestane.“

Moderátorem pořadu je Jiří Havelka, jenž k natáčení prvního dílu dodává: „Napětí tady bylo, ale při dobré, přející atmosféře.“ 

Mozky budou na vysokých školách a univerzitách bouřit až do konce května 2017. Po letních prázdninách jsou další výzvy naplánovány na zimní semestr. 

Další díly pořadu se budou natáčet v Hradci Králové, a to ve středu 5. dubna 2017 od 19.00 hodin v Klubu Náplavka, kde po souboji mozků proběhne koncert Rádia Wave – souboj Dj‘s – Mary C versus Bonus. Natáčení se účastní Univerzita Hradec Králové. 

Partnerem projektu je společnost Amazon, která soutěžícím věnuje čtečku Kindle. 

Vše o projektu lze nalézt na webu.
Video upoutávka z natáčení prvního dílu ke zhlédnutí zde

Veškeré informace o stanici a jejím programu jsou k dispozici na webových stránkách plus.rozhlas.cz.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: