Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Vyhrajte evropskou cenu za článek o zdraví, vyzývá české novináře Evropská komise

Pondělí, 23. červenec 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Novináři, jejichž náplň práce tvoří témata z oblasti zdraví, zdravotnictví a práv pacientů, se mohou ucházet o novinářskou cenu EU. Její čtvrtý ročník vyhlásila v uplynulých dnech Evropská komise. Přihlásit se lze letos do 31. července. Podmínkou je mimo jiné věk nad 18 let a aktivní vykonávání žurnalistické profese.

Cena, kterou uděluje Evropská komise za novinářskou práci zvyšující informovanost lidí v oblasti zdraví, zdravotnictví a práv pacientů, zohledňuje i politické iniciativy napojené na kampaň Evropa pro pacienty.

Hlavní linkou soutěže se stala jedna z největších hrozeb pro občany EU - kouření. Proto může novinář získat zvláštní cenu, pokud uspěje s článkem na téma "Jak přestat kouřit". Toto ocenění se uděluje teprve od loňského roku.

Žurnalisté mohou přihlašovat texty, které uveřejnila tištěná nebo internetová média v kterékoli členské zemi Evropské unie. Článek se musí týkat jednoho ze 13 témat, mezi něž například patří: vzácné nemoci, pracovníci ve zdravotnictví, bezpečnost pacientů, dárcovství a transplantace orgánů, rakovina, duševní zdraví, Alzheimerova choroba a jiné formy demence.

Podle oficiálních informací z webu Evropské komise postoupí z každé země jeden finalista. Finalisté ze všech národních kol budou pozváni do Bruselu na slavnostní předávání cen. Vítěz obdrží 6000 eur, za druhé místo je výhra 2500 eur a třetí pozice je ohodnocena sumou 1500 eur.

Celá událost souvisí také s letošním Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity, v jehož rámci se snaží Evropská unie šířit informace o aktivním a zdravém stárnutí.

Pro podrobné informace o soutěži, úplný seznam témat a všechna pravidla soutěže klikněte ZDE.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: