Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

V Západních Čechách opět funguje pobočka Syndikátu novinářů

Pátek, 22. červen 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

V západních Čechách byla po více než deseti letech obnovena činnost regionální pobočky Syndikátu novinářů ČR. Syndikát západočeských novinářů byl ustaven v prosinci 2011 a sdružuje na šedesát novinářů v Plzeňském a Karlovarském kraji. Kromě Plzně má své styčné důstojníky také v Karlových Varech a Mariánských Lázních.

Ihned po svém vzniku začala místní organizace poskytovat všem regionálním novinářům a redakcím bezplatný pravidelný servis. Každý týden západočeská pobočka Syndikátu rozesílá novinářům přehled akcí v regionu. Díky tomuto seznamu rovněž upozorňuje jednotlivé organizátory v případě, kdy se jejich akce časově překrývají.

Další důležitou činností Syndikátu západočeských novinářů je organizace tiskových besed a kulatých stolů pro novináře. Za půl roku fungování bylo uspořádáno již devět akcí zaměřených na aktuální problémy. Dle hojné účasti a ohlasů kolegů novinářů lze besedy označit za úspěšné, proto v nich organizace hodlá pokračovat i nadále.

Západočeská pobočka rovněž podává aktuální zpravodajský servis českým ambasádám v zahraničí. Jedná se především o kulturní akce s mezinárodní účastí či návštěvy konkrétních velvyslanců. V současnosti bylo na velvyslanectví odesláno okolo čtyřiceti zpráv a fotografií.

Syndikát západočeských novinářů chce také hojně využívat krátké vzdálenosti ke svým německým kolegům. Proto již nyní intenzivně pracuje na společném setkání českých a německých novinářů, které se uskuteční na konci srpna v německém Schönsee a v Plzni. To by mělo posloužit jako základní kámen trvalé přeshraniční spolupráce novinářů z obou zemí.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

#1  Alena Vopalecká

Prezident Zeman skrytě zaútočil na svobodu projevu.Jeho nabubřelé JÁ se projevuje při každé odpovědi novinářům.To musí vidět i jeho voliči.Několikrát jsem mu to psala během prezidentské kampaně na jeho e-mailovou adresu.

sobota, 16. březen 2013, 23.06 | odpovědět ↓

Přidejte komentář: