Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

V Evropském parlamentu se konala zajímavá debata k falešným zprávám

Středa, 8. březen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Poslanec Evropského parlamentu Michael Boni ve spolupráci s Mediální skupinou The Guardian, pod kterou spadá stejně jmenovaný list i list The Observer, uspořádal debatu o falešných zprávách. V Evropském parlamentu se hovořilo také o vlivu moderních technologií na podnikání v oblasti sdělovacích prostředků. Skupinu The Guardian zastupoval na akci vedoucí editor listu Dan Roberts.

Řeč byla o tom, jak falešné zprávy, které se také v důsledku moderních technologií protlačují do sdělovacích prostředků, ohrožují demokracii. Účastnil se také Richard Allan, který vede komunikaci na sociálních sítích organizace Policy for Europe.

Ten poukázal, že na sociálních sítích existují tři kategorie falešných zpráv. Jednak zprávy, které mají přinutit uživatele, aby na příslušný článek klikli, dále pak záměrné a cílené desinformační kampaně (často prováděné z falešných účtů) a zprávy, které ze své podstavy vyvolávají rozepře.

Odborník na sociální média dále dodal, že první dvě kategorie lze poměrně dobře identifikovat a s nimi bojovat. Facebook pro tento účel plánuje zřídit institut tzv. třetí strany, který by měl pomoci o správnosti nezávisle rozhodnout.

Více informací o tom, co na akci zaznělo, se dozvíte pod tímto odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: