Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

V Edinburghu začal významný televizní festival

Čtvrtek, 23. srpen 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Britské město Edinburgh na tři dny ožilo významnou událostí. Od 23. do 25. srpna se zde koná mezinárodní televizní festival. Mezi dvěma tisícovkami návštěvníků nechybí novináři a čelní osobnosti světového mediálního průmyslu.

Přijet sbírat nové informace, vědomosti, kontakty nebo se jen bavit jezdí novináři a další osobnosti ze špičkového mediálního světa do starobylého skotského města každoročně. První akce se konala roku 1976. Od té doby se festival snaží sledovat nejnovější trendy v televizní branži.

Přednášky ve třech dnech nabízejí více než dvěma stovkám novinářů možnost rozšířit si významně obzory. Témata mimo jiné odrážejí nejnovější technologický vývoj. BBC například poskytne vhled do natáčení prostřednictvím mobilního telefonu. Za zmínku stojí i přednáška CCTV o mediálním prostředí Číny nebo shrnutí úspěšného pokrytí nedávno skončených olympijských her v Londýně.

Součást festivalu, na kterém v minulosti vystoupila taková esa, jako je Eric Schmidt, Mark Thompson nebo James Murdoch, tvoří také udělování Ceny stanice roku. Po jedenácté v řadě se tak zhodnotí televizní kanály pokud jde o jejich schopnosti přinášet inovace a kreativně i z komerčního hlediska úspěšně pracovat.

Podrobné informace o události jsou dostupné pod TÍMTO odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: