Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Uděleny Pulitzerovy ceny 2019

Úterý, 16. duben 2019  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Nejprestižnějším americkým novinářským a uměleckým oceněním je Pulitzerova cena, kterou před více než 100 lety založil vynikající americký novinář maďarského původu Joseph Pulitzer. 

Pulitzerovy ceny každoročně uděluje Kolumbijská univerzita v New Yorku, v současnosti ve více než dvou desítkách kategorií za žurnalistiku a uměleckou tvorbu. Oceňovány jsou různé žánry domácí i zahraniční žurnalistiky. Pulitzerova cena však neznamená pouze prestiž, ale také odměnu ve výši 15.000 dolarů. 

 

Tu letošní za vnitroamerická témata získaly newyorské deníky The Wall Street Journal a The New York Times, které informovaly o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi, jeho finančních machinacích i milostných aférách, jež měly zůstat skryty.

Ze zahraničních reportáží vybrala porota agenturní tým AP, jenž sledoval v Jemenu utrpení tamních lidí v občanské válce. V této kategorii rovněž ocenila práci zpravodajů Reuters z Barmy, kteří psali o situaci v zemi a následně byli uvězněni.

Také v ostatních kategoriích se novináři dotýkají velmi závažných témat, často plných násilí a lidského utrpení. Ve vyhlašovaných oblastech novinářské tvorby nechybí ani ocenění práce fotografů či kreslířů.

 

Kompletní informaci o letošních Pulitzerových cenách naleznete ve výsledkové listině zde nebo na webových stránkách v tomto odkazu.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: