Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Turecké úřady propustily na svobodu fotografa Depardona. Byl zatčen na hranicích se Sýrií

Středa, 14. červen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Turecké úřady propustily na svobodu volného fotografa Mathiase Depardona. Zadržený byl celkem 32 dnů. Do rukou policie se dostal během fotografování pro časopis National Geographic u turecko-syrských hranic.

Evropská novinářská federace (EJF) vyzvala při příležitosti propuštění sedmatřicetiletého francouzského fotoreportéra, aby se mocenské složky v Turecku stejným způsobem zachovali i jeho dalším kolegům, nehledě na národnost.

Fotoreportéra zatkla policie, když pořizoval snímky pro časopis National Geographic na jihovýchodě země 8. května. Od té doby byl zadržován ve městě Gaziantep, které se nachází blízko hranice se Sýrií.

Případ Mathiase Depardona není ojedinělý. V Turecku jsou vězněny desítky novinářů, řada dalších byla ze země vypovězena poté, co opět začaly boje mezi Kurdskou stranou práce (PKK) a režimem.

Například Olivier Bertrand, který na hlavní pracovní úvazek pracuje pro webový zpravodajský server Les Jours, byl deportován v listopadu 2016, italský novinář byl zatčeb v dubnu 2017 (také u hranic se Sýrií).


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: