Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Tištěný Mediažurnál přináší téma diskuse o migraci na internetu. Číslo máme elektronicky

Pátek, 16. říjen 2015  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Syndikát novinářů ČR vydal už třetí letošní číslo časopisu Mediažurnál. Čtenáře zaujme mix analytické publicistiky a aktuálních zpráv ze syndikátu i obecně z oblasti tuzemských i zahraničních sdělovacích prostředků. Za hlavní téma redakce zvolila roli nových médií ve veřejné diskuzi o problematice migrace.

Úvodní text stojí rozhodně za přečtení. Autoři z akademické sféry, Jaromír Mazák a Markéta Šetinová, se podrobně zabývali nejen rostoucím významem sociálních sítí ve veřejné debatě o problematice migrace, ale také důvody vyostřených postojů, které uživatelé na internetu zaujímají k lidem prchajícím z válkou zasažených regionů.

"Odborníci ze skupiny PolCoRe vytvořili pro Mediažurnál vynikající a daty doložený text, který posouvá často zcela nesmyslně vyhrocenou veřejnou diskusi o migraci do racionální roviny. Vedení redakce má v plánu v podobných analýzách pokračovat – ať už ve vztahu k aktuálním či obecnějším fenoménům z mediální oblasti," řekl Lukáš Pfauser, který má obsah časopisu společně s předsedou SN ČR Adamem Černým obsahově na starosti.

Čtenáři se mohou těšit také na článek Milana Šmída, který rozpracovává roli stanice mluveného slova v českém rozhlasovém éteru. Právě v souvislosti s blížícím se spouštěním kanálu ČRo Plus vznikl prostor otisknout i rozhovor s jeho šéfredaktorem Alexandrem Píchou. Otázky, které pokládal Martin Melichar, směřovaly na celkovou dramaturgii pořadů, otázky financování nebo na spolupráci ČRo Plus a Radiožurnálu.

Zajímavých témat naleznou naši členové v Mediažurnálu samozřejmě mnohem více. Nelze zapomenout na novinky ze syndikátu, kam se řadí křest knihy Květy jara – plody podzimu. Jindřich Beránek shrnul pro časopis obsah knihy i informace, jak se publikace rodila. Letošní předposlední číslo kresbami graficky oživil Pavel Matuška, fotografie na poslední dvě strany zaslal Martin Straka.

Aktuální číslo si můžete stáhnout pod TÍMTO odkazem. Elektronická verze je rovněž dostupná v sekci archiv časopisu.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: