Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Temná vize pro tisk

Středa, 26. říjen 2011  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Noviny stejně jako například audio kazety jednoho dne zaniknou. Přijdou totiž o své publikum, které si už dnes zvyklo čerpat zprávy z internetu. Takovou budoucnost načrtl na konferenci Vize 2012/2021 Tomáš Skřivánek, šéfredaktor deníku E15.

Na konferenci, kterou pořádalo jeho domovské vydavatelství Mladá fronta, argumentoval Tomáš Skřivánek například poklesem nákladu v posledních deseti letech, jež u některých českých deníku představoval až poloviční ztrátu. Nakladatelské domy se podle něj nechtějí vzdát novin jenom proto, že jim internetová reklama zatím nepokryje všechny náklady. Až se tak stane, dost možná nakladatelé tištěné deníky zruší, anebo je budou používat jako marketingový nástroj. Tomáš Skřivánek tvrdí, že se úpadek novinového trhu dotkne i regionálních titulů. “Nepůjde o kvalitní žurnalistiku. Spíše to budou letáky podobné těm, které dostáváme z obchodů,” doplnil svoji pesimistickou vizi Skřivánek.

Erik Tabery, šéfredaktor týdeníku Respekt, doporučil tištěným médiím jistou obezřetnost při vyhlížení krize tiskového trhu. "Seriózní média páchají sebevraždu, když se při pohledu na stoupající návštěvnost internetu snaží webu přizpůsobit,” uvedl Erik Tabery. Podle něj by se měly tištěné tituly od internetových médií lišit, a to především kvalitní žurnalistikou. Pak budou mít čtenáři důvod za ně utratit peníze.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: