Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Soutěž nejlepších článků z regionů Polska a České republiky

Úterý, 20. září 2011  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Polské sdružení novinářů Press Club Polska ve spolupráci s českým Syndikátem novinářů ČR otevřelo minulý týden soutěž s názvem PL-CZ Local Press Awards, v níž chce ocenit novináře, kteří se věnují lokálním tématům.

Soutěž s podtitulem "Sousedské setkání lokálních žurnalistů" cílí na místní média v Polsku a České republice. Organizátory zajímá, jakým způsobem novináři zpracovávají politická, ekonomická, společenská a kulturní témata na lokální úrovni. Účast polských i českých novinářů by měla vytvořit prostor pro spolupráci mezi místními médii i pro vzájemnou výměnu zkušeností.

Novináři mohou svoje články publikované v tisku či na internetu v letech 2009 - 2001 přihlásit do 25. října letošního roku, a to přes webový formulář na adrese: http://pressclub.home.pl/konkurs/. Autoři článků budou soutěžit ve čtyřech tematických kategoriích - politika a místní instituce, lokální ekonomika, místní a společenské problémy, místní historie, kultura a kulturní dědictví. Na hlavní cenu bude nominováno 15 polských a 15 českých textů, vždy po třech z každé kategorie. Články bude hodnotit mezinárodní odborná porota a svoji nominaci udělí i čtenáři, kteří si texty budou moci přečíst na internetu. Všechny nominované články budou zveřejněny ve dvojjazyčné publikaci. Slavnostní vyhlášení laureátů soutěže se uskuteční v prosinci letošního roku ve Varšavě.

soutěž nejlepších článků z regionů České republiky a Polska


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: