Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Slovenská policie zadržela osm osob podezřelých z vraždy novináře Kuciaka

Čtvrtek, 27. září 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Slovenská policie zatkla na jihu země celkem osm osob podezřelých z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně. Informoval o tom slovenský list Denník N s odvoláním na zdroj z prostředí vyšetřovacích. O zadržení podezřelých informuje s odkazem na policejní zdroj také deník SME. Slovenská policie na facebooku zatím jen uvedla, že zadržela osoby podezřelé z násilné trestné činnosti.

"Momentálně probíhají domovní prohlídky a další procesní úkony," doplnila policie s tím, že více upřesní, jakmile to bude možné.

Také podle informací serveru Aktuality.sk, pro který Kuciak pracoval, může zásah souviset s vraždou reportéra a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Podle Denníku N jsou mezi zadrženými patrně vykonavatel vraždy a osoby, které mu pomáhaly.

Oba mladí lidé byli zastřeleni ve svém domě ve vesnici Velká Mača 21. února, ale na zločin se přišlo až o několik dnů později. Kušnírová byla usmrcena jedním výstřelem do hlavy, Kuciak dvěma výstřely do srdce. Střelec použil pistoli ráže devět milimetrů.

Zpráva byla přejata z veřejně informací dostupných.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: