Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Seznam.cz chce z Expres FM a Classic vytvořit celoplošná rohlasové kanály

Středa, 13. červen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Internetová společnost Seznam.cz chce z nedávno koupených regionálních rádií Expres FM a Classic Praha vytvořit celoplošné kanály. Hodlá k tomu využít internet i případnou digitalizaci. Místopředseda představenstva Pavel Zima uvedené plány odhalil na tiskové konferenci.

Seznam koupil v rádiích vysílajících v Praze a okolí dvoutřetinový 67% podíl, zbytek zůstaně původním majitelům (Petru Stuchlíkovi a Davidu Šimoníkovi). Rádia do programu zařadí zpravodajství Seznam Zpráv a Televize Seznam. Také se stanou součástí reklamních balíčků, které Seznam.cz pro inzerenty plánuje. Avizované zněny přijdou do půl roku.

"Budeme podporovat digitalizaci rádií v ČR, ale zároveň se zaměříme na vlastní cesty, konkrétně využití internetu," uvedl Zima s tím, že k digitalizaci vůbec nemusí dojít, a proto se chce jeho firma spolehnout na vlastní způsob šíření rozhlasového vysílání.

Šíření rozhlasu prostřednictvím digitálního vysílání brání nízké rozšíření digitálních přijímačů i nutné investice do digitální vysílací sítě. Podle expertů by přechodu na digitální vysílání také muselo předcházet vypnutí analogového vysílání.

Informace pro tuto zprávu byly převzaty z dostupných zdrojů na internetu.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: