Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Šéf ČT Dvořák: Televize spustí přechodovou vysílací síť DVB-T2 29. března

Středa, 14. březen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

ČT odstartuje digitální pozemní vysílání v novém standardu (DVB-T2) za dva týdny, tedy přesně 29. března. Kvůli spuštění přechodové veřejnoprávní sítě nebude moci část diváků naladit program ČT :D/Art. Uvedl to generální ředitel Petr Dvořák na jednání rady ČT.

Veřejnoprávní stanice dosáhne na přelomu března a dubna pokrytí přechodovou sítí 98,7 procenta populace. Zvýšením počtu vysílačů z 22 na 26 pak o měsíc později vzroste na 99,6 procenta populace.

V době spuštění přechodové sítě lidé pocítí výpadky kanál ČT :D/Art z multiplexu 3. Zde bude nahrazený novým programem Prima Krimi. V květnu naopak "Déčko" nahradí v Multiplexu 1 sportovní kanál ČT (ČT Sport).

Od konce května 2018 bude program ČT Sport dostupný v zemském vysílání pouze ve vysokém rozlišení v přechodovém multiplexu ČT ve standardu DVB-T2 a v regionálních DVB-T sítích. Dvořák také uvedl, že informační kampaň ke změnám podle poběží od příštího týdne.

Pozemní digitální vysílání dnes využívá asi 60 procent domácností. Televizní přijímač nebo set top box pro DVB-T2 má nyní asi pětina domácností. V současnosné době na trhu funguje 1200 certifikovaných televizí a set top boxů, které technologii DVB-T2 podporují.

Zpráva byla převzata z informací dostupných na webu ČT a zpravodajských serverech.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: