Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

S Kathryn Thier o žurnalistice zaměřené na řešení společenských problémů

Čtvrtek, 14. březen 2019  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

V pondělí 25. března 2019 bude v Praze přednášet Kathryn Thier z Fakulty žurnalistiky a komunikace University of Oregon, která se zaměřuje se na přesahy investigativní žurnalistiky a Solutions Journalismu. Do navazující panelové diskuse o tom, zda má smysl uplatňovat perspektivu řešení v novinářské praxi, přijal pozvání Nikita Poljakov, zástupce šéfredaktora Hospodářských novin a vedoucí projektu „Nejsi sám“.

 

Kathryn Thier je spoluzakladatelkou projektu The Catalyst Journalism Project v jehož rámci mj. vede i letní akademii Solutions Journalism Educators Academy. Ve spolupráci s organizací Solutions Journalism Network vytvořila curriculum pro výuku žurnalistiky zaměřené na řešení. Než nastoupila na akademickou dráhu, pracovala jako novinářka v denících Newsday a Charlotte Observer.

Téma přednášky je tedy nasnadě: Jak spolu souvisí investigativní novinářská práce a žurnalistika zaměřená na řešení, v čem se oba přístupy podobají a proč je potřeba, aby novináři vyprávěli „celý příběh“. Rozebrat vše řečené a diskutované pak bude možno v neformálním networkingu nad sklenkou vína.

V Praze, Brně a poté i Bratislavě se Thier představí na pozvání organizace Transitions v rámci série akcí, jejichž cílem je přinášet do Česka inspiraci z mezinárodního prostředí špičkové žurnalistiky, zprostředkovat nový pohled na novinářskou práci, posilovat orientaci na řešení a podporovat novináře, kteří mají chuť psát jinak. Loni tak navštívili Prahu např. držitelé Pulitzerovy ceny Tina Rosenberg, spoluzakladatelka Solutions Journalism Network (záznam jejího vystoupení ZDE), a profesor David Boardman, děkan mediální fakulty na Temple University ve Filadelfii a předseda správní rady SJN (záznam jeho vystoupení ZDE).

 

Akce se koná od 17:00 v budově Hollaru FSV UK (Smetanovo nábřeží 6, Praha 1), jednací jazyk angličtina, vstup zdarma. Registrace je podmínkou, přihlašovací formulář naleznete zde.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: