Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Rozpravy o českých médiích přijdou s tématem mazání internetového obsahu

Úterý, 13. únor 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Ve čtvrtek 22. 2. 2018 od 18:00 hodin se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK (v místnosti 215) uskuteční další rozpravy o českých médiích. Tématem bude tentokrát „Mazání nevhodných internetových obsahů a jeho důsledky“. Přečtěte si více informací.

Proč Facebook, Google či Twitter mažou nevhodný obsah, který uploadují sami uživatelé. Kdo jsou vlastně tito lidé? Podle čeho se rozhodují, jestli je obsah opravdu nevhodný? Jak se sami se svou prací vyrovnávají? Považují se za cenzory? A jde psychicky zvládnout sledování pornografie nebo krutého násilí po celou pracovní dobu? Jaké to může mít následky? 

Pozvání do diskuse přijali: 
MAREK VRANKA, Katedra psychologie FF UK, Katedra marketingové komunikace a PR FSV UK,
VLASTIMIL NEČAS, Katedra mediálních studií IKSŽ FSV UK,
JAN JIRÁK, Katedra mediálních studií IKSŽ FSV UK, Metropolitní univerzita Praha,
TOMÁŠ SYMERSKÝ, Seznam.cz.
Moderuje Alice N. Tejkalová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Rozpravy se budou opět vysílat živě na Facebooku i na YouTube kanálu Institutu komunikačních studií a žurnalistiky, kde najdete v archivu i všechny předchozí proběhlé Rozpravy. V události na Facebooku můžete průběžně sledovat aktuality k tématu i informace o diskutujících.

Dotazy či komentáře můžete posílat už teď na e-mail rozpravyomediich@gmail.com. Přijímat je budeme elektronicky i v průběhu diskuse, přítomní diváci se jako vždy mohou zeptat i na mikrofon, který jim rádi podáme.

Rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK už od r. 2012, mediálními partnery jsou PRESSpektivy (Český rozhlas) a Evropská observatoř žurnalistiky (EJO). Více o Rozpravách se dočtete na http://rozpravy.fsv.cuni.cz/.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: