Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Rozpravy o českých médiích budou mít téma "Jak se stát spisovatelem či spisovatelkou"

Čtvrtek, 8. březen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 od 17:30 hodin se na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK (v místnosti 215) konají další Rozpravy o českých médiích, tentokrát na téma „Jak se stát spisovatelem či spisovatelkou?“.

 

Je těžké se prosadit na českém knižním trhu? Může se vlastní tvorbou spisovatel/ka uživit? Jaké překážky musí překonávat? Jaká je spolupráce s nakladatelstvími? Jak se na českou tvorbu dívají a jak ji vydávají? Je dostatečně hodnocena v médiích? Jakou mají naši hosté zkušenost s prací a hodnocením jejich tvorby v kulturních periodikách? Ptát se budeme našich úspěšných absolventů, kterým se podařilo se v literární a knižní praxi prosadit.


Pozvání do diskuse přijali: 
VRATISLAV MAŇÁK, spisovatel a novinář (ČT24),
ŠTĚPÁN KUČERA, spisovatel a redaktor (Salon Práva),
LUKÁŠ RŮŽIČKA, PR a komiksový redaktor (nakladatelství Paseka).
Moderuje tentokrát Jana Čeňková z Katedry žurnalistiky IKSŽ FSV UK.

Rozpravy budeme opět vysílat živě na Facebooku i na YouTube kanálu Institutu komunikačních studií a žurnalistiky, kde najdete v archivu i všechny předchozí proběhlé Rozpravy. V události na Facebooku můžete průběžně sledovat aktuality k tématu i informace o diskutujících.

Dotazy či komentáře můžete posílat už teď na e-mail rozpravyomediich@gmail.com. Přijímat je budeme elektronicky i v průběhu diskuse, přítomní diváci se jako vždy mohou zeptat i na mikrofon, který jim rádi podáme.

Rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK už od r. 2012, mediálními partnery jsou PRESSpektivy (Český rozhlas) a Evropská observatoř žurnalistiky (EJO). Více o Rozpravách se dočtete na http://rozpravy.fsv.cuni.cz/.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: