Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Reuterův institut vydal predikci o stavu žurnalistiky v roce 2018

Úterý, 16. leden 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Reuterův institut pro studium žurnalistiky zveřejnil zajímavou zprávu o výhledu stavu sdělovacích prostředků v roce 2018. Informace je součástí rozsáhlého digitálního projektu této organizace. Přečtěte si, co vlivný institut predikoval.

V popředí roku 2018 stojí digitalizace. Na studii participovalo 194 vedoucích pracovníků předních světových médií. Téměř polovina z nich si činí starosti mocí a vlivem, kterým disponují sociální média. Předpokládá se, že vliv v letošním roce v porovnání s rokem 2017 poroste.

Na druhou stranu lze ale do nedaleké budoucnosti pohlížet s částěčným optimismem. Sociální média, zejména Facebook a Twitter budou podle predikce čelit častěji obviněním z cenzury. Důvodem je jejich snaha mazat závadný obsah kvůli hrozbě pokut. Důležité je podle institutu vzít v potaz kroky Francie a Německa. Státy se rozhodli regulovat obsah na Facebooku v případě, že poruší zákony.

Mezi další zajímavé predikce Reuterova institutu patří také informace, že vydavatelé se budou snažit v letošním roce orientovat na datovou žurnalistiku a budou také vyzývat uživatele, aby si vytvářeli na jejich stránkách profily. Smyslem je jim uzpůsobovat obsah na míru.

Chcete vědět více o zprávě? Stačí kliknout na následující odkaz.  


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: