Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Reuterův institut pro studium žurnalistiky zveřejnil výsledky výzkumu nových médií

Čtvrtek, 29. červen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Výsledky zajímavého výzkumu důvěryhodnosti sociálních sítí zveřejnil v nedávných dnech Reuterův institut pro studium žurnalistiky. Ukazuje se, že uživatelé k nim chovají poměrně velkou skepsi. Více informací v následujícím článku.

Důvěra ve sdělovací prostředky (ať už klasická média nebo sociální sítě) se pohybuje kolem 43 %. Když se ale experti na masovou komunikaci z Reuterova institutu pro studium žurnalistiky dotazovali pouze na sociální sítě, činila důvěra už pouze 24 %. Právě jen takové procento dotázaných si myslí, že sociálním médiím se dobře daří oddělovat fakta od nepravd a zavádějících informací.  

V mnoho zemích jde nedůvěra ve sdělovací prostředky ruku v ruce s odměřeným a kritickým postojem vůči politické scéně. Dotazovaní totiž předpokládají existenci politického vlivu. Nejvíce takových názorů zaznívalo v Řecku, Itálii a Maďarsku.

Jako další zajímavý trend ve výzkumu Reuterova institutu pro studium žurnalistiky se ukazuje šíření zpráv. Častou platformou pro rozšiřování zpráv jsou právě internetově založené komunikační aplikace, kam se řadí Messenger nebo WhatsApp. Užívá se tímto způsobem až 32 % dotázaných, což je o 8 % více než v předešlém období.

Podrobnější výsledky naleznete pod tímto odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: