Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Regionální novinářské ceny do Českých Budějovic

Neděle, 13. listopad 2011  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Cenu pro regionální novináře, kterou už podeváté udělila Nadace Konráda Adenauera, si z Brna letos odvezli Hana Soukupová z českobudějovické redakce Českého rozhlasu a Radek Gális z Českobudějovického deníku. Porota hodnotila téměř sto příspěvků, vítěze vybírala pro dvě kategorie - rozhlas a tisk.

Hana Soukupová byla oceněna za svůj publicistický pořad Davídek, v němž vyprávěla příběh mladé romské rodiny, se kterou natáčela v průběhu čtrnácti let. Porota, v jejímž čele seděla novinářka Bára Procházková z Respektu, ocenila Hanu Soukupovou hlavně za její vytrvalost, kterou své práci věnuje.

Vítězný příspěvek si můžete poslechnout zde.

Hana Soukupová pracuje v Českém rozhlase od roku 1991. Věnuje se především literatuře a společenským tématům. Za svoji práci získala už několik ocenění, například v soutěžích Prix Bohemia Radio a Report. Je rovněž autorkou knihy o pěstounských rodinách Prožívat několik životů.

Radek Gális porotu zaujal článkem, ve kterém pátral po legendární českobudějovické postavičce Láďu Kajbarovi. Porotu přesvědčil svojí metodou i obtížnou rešeřší, bez které by se k objektu svého zájmu nedostal. Radek Gális se soutěže zúčastnil podruhé, loni si ale cenu nepřevzal. Jako novinář pracuje 25 let.

Vítězný článek si můžete přečíst zde.

Oba vítězové ocenění převzali z rukou ředitele českého zastoupení Konrad Adenauer Stiftung Huberta Gehringa, který všechny účastníky soutěže pochváli za vysokou kvalitu zaslaných příspěvků. "Regionální média nejou žurnalistikou druhé třídy," podotkl na předávacím ceremoniálu.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: