Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Regionální novináři dostali šanci soutěžit o notebooky. Stačí zaslat zajímavý mediální text

Středa, 25. červenec 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Zajímavá témata z regionů uveřejněná v tisku, rozhlase, televizi nebo na internetu hledá Konrad-Adenauer-Stiftung, časopis Respekt, Zastoupení Evropské komise v ČR, Informační kancelář Evropského parlamentu a Katedra mediálních studií a žurnalistiky Masarykovy univerzity. Autoři se s texty mohou ucházet o Regionální novinářskou cenu, kterou uvedené instituce zaštiťují.

Soutěžit mohou všechny zajímavé reportáže, které zveřejnily lokální sdělovací prostředky v době od 1. ledna do 16. září letošního roku. Pokud by se jednalo například o seriál, organizátoři stanovují uchazečům vybrat pouze jednu jeho část. Pokud se autor stal součástí týmu, měl by vybrat samozřejmě pouze vlastní mediální text. Podmínkou k přihlášení do soutěže je také popsat tvůrčí záměr.

Porota ohodnotí podle informací z webu Konrad-Adenauer-Stiftung profesionalitu zpracování i zajímavost námětu. Poté rozhodne, kteří novináři obdrží notebooky v hodnotě 20 tisíc korun. Všichni zúčastnění navíc dostanou od Zastoupení Evropské komise v ČR a Informační kanceláře Evropského parlamentu zajímavou nabídku.

Pravidlem pro přihlášení je, že každému autorovi se dovoluje soutěžit pouze s jedním příspěvkem. Zasílat texty se dále musí s vymazaným jménem novináře a názvem redakce. Zajímavé reportáže je nutno posílat do 16. září spolu s vyplněným formulářem na emailovou adresu LJP.Prag@kas.de. Výsledky mohou všichni očekávat na konferenci regionální žurnalistiky, která proběhne 2. - 3. listopadu v Brně.

Přihlašovací formulář si můžete stáhnout na TÉTO internetové stránce.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: