Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Přijďte ve čtvrtek na zajímavou debatu o Syndikátu novinářů ČR

Úterý, 26. leden 2016  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Cyklus debat Rozpravy o českých médiích, který od října 2013 pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, bude mít ve čtvrtek 28. ledna zajímavé pokračování. Tématem bude role Syndikátu novinářů ČR. Hosté, mezi které patří předseda syndikátu Adam Černý, budou nastolovat mimo jiné otázku významu organizace v dnešní společnosti. Akce začíná v 17:30 v budově FSV UK. Zároveň vás moc prosíme o vyplnění souvisejícího dotazníku, na který odkazujeme na konci zprávy.

Co může syndikát nabídnout českým novinářům? Je pro ně zajímavé stát se jejími členy? Jaké úkoly SN ČR v současnosti plní? A plní je dostatečně? Mělo by se na jeho fungování něco změnit? Diskusi o uvedených otázkách mohou očekávat všichni, kdo dorazí ve správný čas na správné místo.

Z hostů se účastní předseda Syndikátu novinářů ČR Adam Černý, Barbora Osvaldová, předsedkyně Komise pro etiku SN ČR a vedoucí Katedry žurnalistiky Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Barbora Osvaldová a Filip Rožánek, bývalý člen řídicího výboru SN ČR a šéfredaktor časopisu M & M.

Rozprava se bude konat ve čtvrtek 28. ledna 2016 od 17:30 hodin v místnosti 215 na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK (Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1). Moderuje opět Alice N. Tejkalová z IKSŽ FSV UK.

Organizátoři budou rádi, když se do diskuse zapojíte i vy! Dotazy můžete předem nebo i v průběhu diskuse posílat na rozpravyomediich@gmail.com. Nebo se přijďte zeptat sami! Tentokrát vítáme i zajímavé návrhy na změny, náměty do diskuse nebo zkušenosti ze zahraničí.

Rozpravy budeme opět vysílat živě na webu Rozprav, PRESSpektiv a na YouTube. Rozpravy pořádá pravidelně Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK o kontroverzních i zapomínaných tématech z oblasti médií a žurnalistiky. Mediálním partnerem akce jsou PRESSpektivy (ČRo).

Prosíme členy Syndikátu novinářů ČR, aby vyplnili anonymní dotazník, který s avizovanou akcí souvisí.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

#1  Lukáš

Škoda, že na tyto akce Syndikát neposílá vlastním členům pozvánku.

Čtvrtek, 18. únor 2016, 11.12 | odpovědět ↓

Přidejte komentář: