Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Polská novinářka Bawoleková čelí četným výhružkám

Čtvrtek, 20. červenec 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Polská novinářka Dorota Bawoleková, která pracuje pro soukromou televizní stanici Polsat TV, čelí stovkám výhružek na sociálních sítích. Stalo se na základě toho, že na tiskové konferenci Evropské komise položila otázku týkající se stavu demokracie Polsku.

Polské sociální sítě opět žijí skandálem. Tentokrát se o něj postarala televizní redaktorka Dorota Bawoleková, která chtěla po řečnících na tiskové konferenci Evropské komise, aby zhodnotili stav polské demokracie. Zrovna v den tiskové konference totiž polský parlament přijal návrh, podle něhož se oslabuje nezávislost soudnictví.

Novinářka ve spojitosti s Polskem doslova řekla: „Hovoříte spíše o zemi, která opouští Evropskou unii než o zemi, která je stále její součástí. Pokud mi odmítnete odpovědět, riziko odchodu Polska ještě zvýšíte.“

Mnoho lidí odsoudilo poznámku novinářky jako provokaci a začalo ji na sociálních sítích nadávat sprostými slovy. Někteří uživatelé šli za hranici a začali žurnalistce vyhrožovat dokonce oběšením.

Evropská novinářská federace (EJF) výhružky směrem k Bawolekové ostře odsoudila. „Jsou to skutečně znepokojující útoky na novinářku, která kritizuje kroky silně konzervativní vlády. Média v Polsku by kampaň proti novinářce neměla ještě více rozdmýchávat,“ řekl generální tajemník EJF Ricardo Gutiérrez.

Celý článek naleznete pod tímto odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: