Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Osmdesátiny Bohumila Hlaváčka

Pátek, 8. srpen 2014  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Brněnský novinář Bohumil Hlaváček oslaví v polovině září své 80. narozeniny. Začínal jako dopisovatel Mladé fronty, v březnu 1952 nastoupil do deníku Den v Ostravě a následně do ostravské redakce Československé tiskové kanceláře. „Četce“ zůstal věrný až do svého odchodu do důchodu v roce 1999. Po krátké epizodě v její zlínské redakci pracoval 42 let v brněnské redakci ČTK. Deset let ji vedl.

Bohumil Hlaváček vystudoval obor novinářství na Osvětové škole v Praze a při zaměstnání studoval i práva. Jeho diplomová práce nazvaná „Tisková oprava“ byla ve své době (1968) zcela jedinečná. Vědecká rada Právnické fakulty Univerzity Karlovy mu za ni udělila Cenu Ferdinanda Boury. Brněnská Masarykova univerzita ocenila jeho novinářskou činnost stříbrnou medailí. Obdržel rovněž tvůrčí prémii Českého literárního fondu, mimořádnou cenu šéfredaktora ČTK za celoživotní dílo, pyšní se čestným titulem Zasloužilý pracovník kultury a Cenou města Brna 2007 za žurnalistiku a publicistiku.

Hlaváčkův přínos oceňují i folkloristé. Svůj aktivní zájem o kulturní dění zúročil v řídicím výboru a programové radě strážnického mezinárodního folklorního festivalu. S hodonínským souborem Dubina, s Valašským krúžkem a Slováckým krúžkem z Brna, s uherskobrodským souborem Brozané, míkovickou cimbálovou muzikou Burčáci a Strážnickou cimbálovou muzikou reprezentoval jižní Moravu na zahraničních festivalech a slavnostech.

V novinářských řadách je Hlaváčkovo jméno synonymem profesionality, spolehlivosti, kolegiality a elánu. Své bohaté praktické zkušenosti předává mladým kolegům. Pro řadu médií je stále vítaným spolupracovníkem a dopisovatelem.

Jubilantovi přejeme hodně zdraví, elánu a optimismu do dalších let!


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: