Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Ocenění pro rozhlasové tvůrce

Úterý, 11. říjen 2011  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Asociace rozhlasových organizací (ARO) dnes na zahajovacím večeru 28. ročníku mezinárodní přehlídky rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio rozdávala ocenění. Do Síně Slávy vstoupily rozhlasové legendy. Literát a režisér Českého rozhlasu Brno Antonín Přidal a dva letos zesnulí autoři, novinář a publicista Jiří Ješ a novinář a politik Jiří Dienstbier.

Dnes byla rovněž vyhlášena posluchačská anketa o nejoblíbenějšího průvodce rozhlasovým vysíláním. Mezi moderátorkami zvítězila Lucie Výborná z Českého rozhlasu, z moderátorů si posluchači nejvíce oblíbili Jiřího Pomeje z Frekvence 1. Český rozhlas, který je vyhlašovatelem a pořadatelem festivalu, ocenil rovněž nejlepšího zahraničně-politického zpravodaje Cenou Karla Kyncla. Letos ji převzal překladatel, novinář a moderátor Českého rozhlasu 6 Libor Dvořák, který se dlouhodobě věnuje Rusku.

Letos poprvé se festivalové přehlídky zůčastnila i soukromá rádia. Rozhlasové pořady uvedené na festivalu budou soutěžit v kategoriích věnované rozhlasovým hrám, dokumentům o životě dětí a mládeže a reklamám. Festival potrvá do 13. října, hostí ho město Poděbrady. O festivalovém dění se více dozvíte například zde či ve vysílání Českého rozhlasu, který pravidelně vysílá "festivalové vteřiny".


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: