Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

O významný mezinárodní grant se přihlásilo přes 60 novinářských týmů

Čtvrtek, 10. květen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Více než 60 novinářských týmů z celé Evropské unie se přihlásilo o významný grant podporující investigativní práci. Zájem je zhruba o dva miliony eur. Iniciativa běží v rámci fondu #IJ4EU, který spustil Mezinárodní tiskový institut (IPI) a Evropské centrum na podporu svobody tisku (ECPMF).

Idea významné finanční podpory stojí na snaze podpořit spolupráci novinářských týmů z Evropské unie k práci na investigativních tématech s mezinárodním rozměrem. V pozadí je snaha rozvíjet klíčovou roli žurnalistiky chránit pilíře demokratických systémů a právního státu.  

Celkově se do 3. května přihlásilo 63 týmů. Každý z nich může dostat podporu do výše až 50 tisíc eur. Grant je omezen horní hranicí ve výši 450 tisíc eur, poté se vyčerpá, píše se ve společné tiskové zprávě IPI a ECPMF s tím, že nezávislou porotu povede Wolfgang Krach. Ten pracuje jako šéfredaktor listu Süddeutsche Zeitung a stál za mnoha úspěšnými investigativními články včetně těch týkajících se kauzy Panama Papers.

„Máme velkou radost, že jsme obdrželi tolik přihlášek ze strany týmů i mediálních domů z celé Evropské unie,“ podotkl výkonný ředitel IPI Scott Griffen a dodal, že vysoký zájem ukázal, existuje potřeba pro podporu větších a náročnějších investigativních projektů, v nichž hraje primární roli obhajoba veřejného zájmu.

Více informací se dozvíte na webu #IJ4EU, tak se podívejte.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: