Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Nový pořad ČRo Dvojka

Středa, 27. září 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Český rozhlas Dvojka zařazuje od 2. října do svého odpoledního vysílání hodinové zVědavosti. Pořad si klade za cíl představit posluchačům svět vědy a techniky zábavnější formou. Od pondělí do čtvrtka v čase 13.00 - 14.00 hod. budou vědu popularizovat dva moderátorské týmy: Markéta Mayerová s Václavem Žmolíkem a Iva Bendová s Davidem Šťáhlavským, a tým redaktorů Publicistiky.

Každý den doplní moderátorské dvojice pozvaný host k tématu z okruhu nejenom známých popularizátorů vědy a techniky, ale také pedagogové nebo mladí techničtí talenti. „Ke spolupráci jsme oslovili i známé osobnosti z kulturního světa, které mají k vědě vztah. Pořad by ale nevznikl bez redaktorů Publicistiky, kteří budou do vysílání denně vstupovat živě z různých míst republiky, kde se v oblasti vědy něco děje, a k mikrofonu přivedou i svého respondenta,“ říká vedoucí programu Českého rozhlasu Dvojka Kateřina Dvořáková.

O vědě bude řeč také z pohledu historie nebo českých patentů a vynálezů. Chybět nebude ani pohled očima mladých vědců a posluchači získají informace o novinkách z vědy a techniky včetně pozvánek na víkendové akce spojené s vědou. Postřehy z příprav doplňuje jeden z moderátorů pořadu a vedoucí tvůrčí skupiny Publicistika Českého rozhlasu David Šťáhlavský: „Při natáčení pilotu jsme prožili sami velké zVědavosti. Naši reportéři museli z místa přiblížit prostředí. Zkoušíme i docela nové věci a chceme navodit neformální atmosféru ve studiu, což posluchači jistě ocení.“ Více informací k programu Českého rozhlasu Dvojka najdete také na webu dvojka.rozhlas.cz.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: