Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Novinářskou cenu K. H. Borovského získala Světlana Witowská

Čtvrtek, 24. květen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Novinářskou cenu K. H. Borovského za rok 2017 obdržela Světlana Witowská z veřenopráví České televize. Odborná porota, kterou vedeMartina Riebauerová, ji ocenila za umění vést rozhovor s nadhledem, důsledností a elegancí. Informaci přinesla na oficiálních zdrojích Helena Hájková z pořádající Nadace Český literární fond. Novinářské se předávaly v Havlíčkově Brodě.

Cenu Novinářská křepelka, kterou dostávají novináři do 33 let, patří podle porotců Kristýně Novotné ze zpravodajského serveru iRozhlas.cz a Jakubovi Zelenkovi ze serveru Aktuálně.cz a Hospodářských novin. Novotná, která píše v oblasti domácího politického zpravodajství, podle Hájkové získala cenu díky svému nasazení, průbojnosti, důslednosti a snaze dělat novinařinu ve veřejném zájmu. U Zelenky porota ocenila investigativní nasazení, zejména v oblasti dezinformací a fake news, uvedla Hájková.

Už pošesté bude udělena Cena Opus Vitae. Získá ji Petr Uhl za celoživotní prosazování spravedlnosti, lidských práv a za osobní statečnost.

Novinářské ceny uděluje správní rada nadace na návrh odborné poroty, v níž vedle Riebauerové zasedli Jan Bumba, Lukáš Jelínek, Miroslav Konvalina, Jiří Pehe, Jaroslav Spurný a Jan Šmíd. Hlavní novinářskou cenu nadace dotuje 50.000 korunami. S Novinářskými křepelkami, které předává město Havlíčkův Brod a kraj Vysočina, je spojena symbolická částka 3333 korun.

Nadace rozhoduje o výročních cenách za mimořádná díla umělecké, vědecké a novinářské tvorby. Novinářskou cenu udělila pojednadvacáté. Od roku 2000 se slavnostní předávání koná v Havlíčkově Brodě.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: