Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Novinářská cena EU - Společně proti diskriminaci!

Čtvrtek, 29. září 2011  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Už po osmé vyhlásila Evropská komise soutěž pro novináře EU Journalist Award - Společně proti diskriminaci! Komise tak chce ocenit novináře, kteří přispívají k tomu, aby veřejnost lépe porozuměla hodnotě a výhodám rozmanitosti a boje proti diskriminaci v celé Evropské unii.

Poroty, které se sejdou na národní a celounijní úrovni, budou hodnotit články publikované v tisku nebo na internetu od září 2010 do listopadu 2011. Termín odeslání soutěžních článků a přihlášek byl stanoven na 10. listopadu 2011. Příspěvky se odevzdávají prostřednictvím online formuláře.

Členové porot budou hodnotit mimo jiné téma článku, jeho zpracování anebo jazykovou kvalitu. Autoři mohou články odevzdat v jakémkoli ze 27 jazyků Evropské unie, práce vítězů národních kol budou přeloženy do angličtiny.

Soutěžící tak mohou vyhrát dvakrát. Články totiž bude posuzovat nejprve národní porota, jež vybere vítěze, který postoupí do celoevropského kola. Vítěz národní úrovně získá odměnu 1000 EUR, pro oceněné na celounijní úrovni je připraveno 5000 EUR, 3500 EUR a 2500 EUR ve formě poukázek na cestování, účast na konferencích, vybavení či jazykové kurzy a jiná školení. Vítězové budou vyhlášeni na začátku roku 2012.

Online formulář pro odevzdání soutěžních článků naleznete zde.

Více si o soutěži přečtete zde.

Soutěž EU Journalist Award


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: