Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Novináři srbského listu Magločistač čelí výhružkám kvůli článku o starostovi

Pondělí, 18. září 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Novináři, kteří pracují pro srbský zpravodajský portál Magločistač, čelí od začátku září četným výhružkám. Ty přišly ve spojitosti s článkem o starostovi města Subotica.

Text rozebíral neetické politické praktiky starosty města Subotica Bogdan Laban, který v politickém boji nesahá daleko od hrozeb. Právě o způsobu jeho vystupování referoval web Magločistač, jehož novináři si vysloužili urážky a nadávky v sekci, kde lze jednotlivé články komentovat.  

Evropská novinářská federace (EJF) ostře odsuzuje jakékoliv výhružky směrem k pracovníkům sdělovacích prostředků. Vyjadřuje také podporu balkánským kolegům v jejich snaze upozornit příslušné úřady, že taková forma nátlaku je nepřijatelná, stojí na webu organizace.

„Ochrana novinářů v Srbsku není dostatečná. Řada z nich čelí hrozbám, které přicházejí zejména na sociálních sítích. Množství hrozeb se pak každoročně zvyšuje. Jedinou možností, jak se proti takovým hrozbám bránit, je veřejné odsouzení a přijímání takových legislativních kroků, které by výhružky tvrdě postihovaly,“ řekl Svetozar Rakovic ze srbského novinářského syndikátu.

Více informací je dostupné na webu EJF.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: