Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Neznámí muži zastřelili ve Středoafrické republice tři ruské novináře

Pátek, 3. srpen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Evropská novinářská federace (EFJ) společně s Mezinárodní federací novinářů (IFJ) ostře odsoudila vraždu tří ruských žurnalistů ve Středoafrické republice. Obě organizace vyzvaly úřady, aby se zasadily o vyšetření celého případu.

Novináři podle dostupných informací pracovali na případu Wagnerovy skupiny, která se má zabývat obchodem se zbraněmi. Zavraždění žurnalisté Kirill Radchenko, Alexander Rastorguyev a Orkhan Dzhemal pracovali pro zpravodajský investigativní server TsUR, který vlastní ruský exilový podnikatel Michail Chodorkovskij.

Trojice novinářů cestovala v době útoku automobilem 23 km od města Sibut. Znenadání se z křoví vynořila skupina ozbrojených mužů, která zahájila palbu. Všichni tři novináři byli na místě mrtví. Přežil jen řidič automobilu.   

Novináři dorazili do Středoafrické republiky, aby dokumentovali aktivity paramilitární Wagnerovy skupiny, která má podle agentury Reuters vztahy s Ruskem, jemuž pomáhá v ozbrojených akcích na východě Ukrajiny. Ruské úřady nicméně tuto informaci popřely.

Podívejte se na celou zprávu.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: