Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Německá vládla odmítla akreditovat 32 novinářů na summit G20

Středa, 12. červenec 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Německá vláda odmítla na nedávný summit G20 v Hamburku akreditovat nejméně 32 novinářů, upozornil server Evropské novinářské federace (EJF). Důvodem byla údajná bezpečnostní hrozba, kterou odmítnutí žurnalisté představovali. Mluvčí německé vlády Steffen Seibert vyjmutí z akreditací potvrdil, avšak neuvedl žádný důvod. 

Mezi novináře, kteří nedostali možnost pracovat na reportování nedávného významného globálního summitu, patří fotograf vydavatelství Weser Kurier Rafael Heygster. Vydavatelský dům podal proti kroku německé vlády podnět, stejně tak učinil Born Kietzmann, který je členem Německé novinářské unie.

Novináři a fotoreportéři navíc během protestů, které se rozhořely v ulicích Hamburku, navíc čelili verbálním a fyzickým útokům ze strany příslušníků bezpečnostních sil. Vše navzdory skutečnosti, že byli vizuálně rozpoznatelní od samotných demonstrantů díky jasně barevným vestám.

„Způsob, kterým německá vláda nakládala s akreditacemi, je značně diskutabilní,“ řekla předsedkyně Německé novinářské unie Cornelia Hassová, kterou od minulého pátku kontaktovala řada novinářů s prosbou o pomoc při řešení zamítnuté akreditace. Podněty na porušení práv novinářů byly v minulých dnech podány na příslušný výbor Rady Evropy.

Více informací naleznete v původním článku.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: