Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Na Slovensku se chystá prodej televize Markízy a listu Nový Čas

Středa, 22. listopad 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Mezinárodní tiskový institut (IPI) informoval o možných změnách ve vlastnictví médií na Slovensku. Hovoří se o prodeji bulvárního deníku Nový Čas i soukromé televize televizní stanice Markíza. Zájem projevují podle předběžných zpráv slovenští oligarchové i čínští investoři.

Uvedený trend je patrný také v dalších zemích střední a východní Evropy. Na Slovensku měli od 90. let až do roku 2000 dominantní vliv němečtí vlastníci mediálních domů. Ale kolem roku 2008, kdy přišla hospodářská krize, začal trend prodeje sdělovacích prostředků.

Televize Markíza se tak dostala do rukou amerického gigantu Time Warner, Nový Čas zakoupil švýcarský koncern Ringier, který do poměrně nedávné doby vlastnil také bulvární deník Blesk. Nyní se spekuluje o dalším prodeji – zájem mají dokonce čínští investoři.

"Zahraniční investoři obvykle kupují sdělovací prostředky kvůli zisku, nikoliv nutně kvůli posílení ideologického vlivu, což není zrovna špatné pro pluralistický mediální trh," řekla IPI Alena Kluknavská z brněnské Masarykovy univerzity.

Celý článek je k dispozici pod následujícím odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: