Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Na internetu je volně dostupná kniha Srpnová povodeň 2002 po deseti letech

Středa, 1. srpen 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Na internetu je volně k dispozici nová kniha Srpnová povodeň po deseti letech, kterou se spoluautory sepsal Miroslav Sígl. Pro čtení i prohlížení četných ilustrací není třeba žádné čtecí zařízení, text knihy se obrací automaticky.

Knihu lze najít jednoduše kliknutím na TENTO odkaz.

Autoři v publikaci líčí dramatické chvíle z povodí Labe a Vltavy, na jehož soutoku nedaleko odtud leží i autorova obec Obříství a Zálezlice. Zde padly za oběť srpnové povodni roku 2002 desítky domů, mezi nimi i dům autorův.

Vypovídací hodnotu mají dále autentické informace ze tří samospráv – Mělníka, Kralup nad Vltavou a Neratovic, údaje o činnosti pojišťoven po srpnové povodni i o práci vysoušecího pracoviště Národního technického muzea, kde se podařilo zachránit knihy mnohamiliónové hodnoty.

Velmi užitečný je dále přehled literatury, zejména z Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka v Praze, údaje o televizních, filmových a dalších videopořadech, které se týkají uvedené tematiky.

Český hydrometeorologický ústav připravil na dny 14.- 15. srpna 2012 odbornou konferenci, jejímž cílem je připomenout povodeň v kontextu současných aktivit k ochraně před povodněmi.

Také jejím účastníkům je určena kniha s uvedení mnoha skutečností včetně získaných zkušeností a kritických poznatků, zejména hasičských a záchranných sborů, jakož i dobrovolných organizací, které prokázaly solidaritu, statečnost, odhodlanost a rozhodnost. Zmírnily tak miliardové ztráty, bolest utrpení v postižených městech a obcích.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: