Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Mezinárodní tiskový institut přijal rezoluci k situaci v Egyptě

Pátek, 26. květen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Členové Mezinárodního tiskového institutu (IPI) se na 66. jednání valného shromáždění, které se konalo v uplynulých dnech v německém Hamburku, jednoznačně shodli na rezoluci odsuzující postup Egypta vůči některým novinářům. Zároveň zemi vyzvali, aby respektovala zásady svobody tisku.

I když Egypt má poměrně vysokou úroveň v oblasti tiskové svobody, v poslední době, zejména od roku 2013, experti zaznamenávají zhoršení situace. Navzdory ústavně zakotveným principům svobody vyjadřování, čelí novináři omezování ze strany vlády. Nastávají případy tlaku ve formě zatýkání a upírání práva na spravedlivý proces.

Příklad, který se v dané souvislosti často cituje, je příklad novináře stanice Al Jazeera Mahmouda Husseina. Ten je ve vězení od 20. prosince loňského roku, zadržen byl v momentě příjezdu do země, kam vyrazil na prázdniny.

Členové mezinárodního tiskového institutu (IPI) vyzvali na sněmu egyptskou vládu, aby propustila všechny zadržované žurnalisty a zasadila se o dodržování svobody slova. Na shromáždění dále vznikl apel, aby Egypt reformoval legislativu určenou na boj s terorismem tak, aby nepostihovala novináře, kteří chtějí svobodným způsobem informovat o událostech.

Více informací nabízí přímo server IPI.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: