Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Mexického novináře napadl neznámý útočník s politickými motivy

Úterý, 6. červen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Mezinárodní výbor na ochranu novinářů (CPJ) vyzývá mexické úřady, aby neprodleně vyšetřily nedávný útok na novináře Carlose Barriose, který pravidelně publikuje na zpravodajském serveru Aspectos. Novinář přišel v důsledku útoku o část ucha.

Útok na novináře Barriose se odehrál 29. května krátce poté, co muž vyšel z kanceláře. Útočník podle informací zveřejněných na webu CPJ křičel na novináře, aby přestal publikovat texty na podporu Carlose Joaquína, guvernéra státu Quintana Roo.

Jak připomněl Výbor na ochranu novinářů, patří Mexiko mezi země, kde v roce 2017 zemřelo dosud nejvíce žurnalistů. "Zabíjení redaktorů v Mexiku dlouhodobě plní titulní stany zdejších novin. Vedle toho existuje množství fyzických útoků. Takováto situace zemi staví do velmi špatného světla, pokud jde o aspekt bezpečnosti novinářské práce," podotkl Carlos Lauría, která má na starosti aktivity CPJ v Americe.

CPJ jeho ústy vyzval, aby se úřady v Mexiku zasadily o nestranné vyšetření útoku a zajistili, že viník bude spravedlivě potrestán. Pro více informací si přečtěte originální článek přímo na webu CPJ.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: