Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Kyperskému novináři Constantinovi hrozí smrtí

Středa, 1. srpen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Kyperský novinář Costas Constantinou dal podnět k policii poté, co začal čelit na sociálních sítích anonymním výhružkám smrtí. Evropská novinářská federace (EFJ) odsoudila tyto činy a vyzvala úřady na Kypru, aby se zasadily svobodné prostředí pro výkon novinářského povolání.

Výhružku napsal neznámý člověk pod příspěvek Costas Constantinou, jehož tématem byla turecká invaze. Novinář sdílel článek, v němž kriticky hodnotil situaci, která nastala v důsledku turecké invaze.

Neznámý člověk do diskusního vlákna napsal: „Provrtejte tomu novináři někdo už konečně kulku hlavou.“ Příspěvek byl později ze sítě vymazán. Costas Constantinou patří mezi známé kyperské novináře, účastní se často politických debat v rozhlase a televizi. Přiznal, že výhružkám čelil také v minulosti, nyní se stalo nicméně poprvé, že byla taková výhružka anonymní.

„Žádný novinář nesmí být kvůli své práci terčem výhružek na základě toho, že vykonává své povolání. Podáváme podnět k Radě Evropy,“ cituje server EJF stanovisko Kyperské novinářské unie.

Přečtěte si celou zprávu pod tímto odkazem.

 


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: