Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Konzervativní americká stanice Fox News se zastane Jima Acosty z konkurenční CNN u soudu.

Pátek, 16. listopad 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Americký reportér CNN Jim Acosta přišel před týdnem o akreditaci do Bílého domu poté, co na tiskové konferenci nejprve položil prezidentu Trumpovi nepříjemné otázky a následně si chvilku bránil mikrofon, než jej předal asistentce. Dlouhodobě napjaté vztahy mezi Donaldem Trumpem se tak dále přiostřily. Za stanici CNN hájící svého novináře se postavila nejen organizace sdružující zpravodaje akreditované v Bílém domě, ale také velká část amerických celostátních médií. 

Bílý dům médiím oponuje, že prezident a jeho administrativa jsou pravomocni rozhodovat o přístupu novinářů i veřejnosti do Bílého domu, či vybírat novináře, jimž poskytnou rozhovor nebo je pozvou na tiskovou konferenci.

Stanice CNN požádala soud o předběžné opatření, jímž by Bílému domu nařídil, aby její reportér dostal akreditaci bezodkladně zpět. U soudu, který má nyní kauzu posoudit, podpoří svého profesního kolegu dokonce i konzervativní protrumpovská Fox News. Ředitel této stanice Jay Wallace v prohlášení uvedl, že Fox News nesouhlasí s rostoucím napětím mezi prezidentem a americkými médii, ale podporuje svobodný tisk. Zůstává ovšem na rozhodnutí soudu, zda k prohlášení z pozice amicus curiae brief přihlédne.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: