Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Koncert Českého rozhlasu s největšími hity století rozezní v neděli 28. října Staroměstské náměstí

Pátek, 19. říjen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Český rozhlas zve u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky na koncert největších hitů století v podání předních českých interpretů, jakými jsou Karel Gott, Marta Kubišová nebo Lucie Bílá. Koncert se uskuteční v neděli 28. října od 14 hodin na Staroměstském náměstí a vstup je zcela zdarma.

Speciální koncert k 100. výročí založení republiky zahájí vystoupením Tomáš Klus a jeho Cílová skupina. Slovenskou stranu následně zastoupí pop-rocková skupina No Name. Od 16.30 zazpívají návštěvníkům Lucie Bílá, Karel Gott, Marta Kubišová, Eva Pilarová, Jiří Suchý, Jaroslav Uhlíř, Helena Vondráčková a další za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, který speciálně pro tuto akci upravil písně ikonické pro hudební tvorbu uplynulých deseti dekád. V jejich podání zazní největší hity století, mezi které patří Hezká vzpomínka (1926), Ta naše písnička česká (1932), Škoda lásky (1945), Píseň pro Kristýnku (1954), Ach, ta láska nebeská (1962), Modlitba pro Martu (1968), Holubí dům (1974), Holky z naší školky (1982), Dlouhá noc (2001) a Půlnoční (2011).

„Věřím, že koncert Českého rozhlasu, který propojí současné interprety hudební scény s bývalými, bude příjemným kulturním zážitkem a vrcholem oslav u příležitosti 100. výročí založení republiky,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Deset největších hitů, které zazní na Staroměstském náměstí, vybrali v anketě 100 hitů republiky posluchači Českého rozhlasu Dvojka. Která z písní bude tou vítěznou za celých sto let, se návštěvníci dozvědí krátce před 18 hodinou. Součástí programu Českého rozhlasu k oslavám stoletého výročí Československa je zvuková a obrazová výstava „Schody času“ na Václavském náměstí. Průchozí koma moduly zprostředkují návštěvníkům historickou procházku republikou podle jednotlivých desetiletí. Na speciálním webu schodycasu.cz si navíc návštěvníci mohou poslechnout a stáhnout zvukovou stopu pro každý rok z naší stoleté historie.

Zpráva byla převzata z tiskového sdělení ČRo.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: