Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Kdo se neptá s námi, píše proti nám

Čtvrtek, 8. listopad 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Zpravodaj CNN Jim Acosta přišel o akreditaci do Bílého domu poté, co na tiskové konferenci prezidenta Donalda Trumpa dne 7. 11. v trval na odpovědi na své otázky.

Prezidenta Trumpa popudil dotaz reportéra Acosty na to, proč označil karavanu středoamerických migrantů do USA za invazi. Aby mohl položit další otázku, Acosta odmítl vrátit mikrofon a chvilku se o něj přetahoval s proaktivní asistentkou – video zachycující inkriminovaný okamžik je dostupné ve většině médií. Od prezidenta se během incidentu dostalo nejen Acostovi a jeho domovské CNN, ale i dalšímu novináři, který se kolegy zastal, kritiky a výhrad vůči jejich charakteru.

Za svého profesního kolegu se postavila zahraniční média, z nichž některá tento incident uvádějí pod titulkem „Tisk není nepřítel“. Je velmi znepokojující, že prezident USA dává čím dál zřetelnější signály proti novinářům, kteří se nebojí klást nepříjemné otázky.

Za Jima Acostu se postavilo Sdružení zpravodajů Bílého domu (WHCA), které ve svém prohlášení uvádí, že se reportér nechoval útočně. Za nepřijatelnou naopak WHCA označuje reakci Bílého domu a vyzývá k jejímu odvolání. Text prohlášení zde.

 


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: