Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Katedra žurnalistiky v Praze chystá letní školu s tématem online médií

Středa, 11. červenec 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Se zajímavou možností nejen pro mladé lidi, kteří uvažují o studiu novinařiny, přichází Katedra žurnalistiky FSV UK v Praze. Pod vedením lektorů Miloše Čermáka a Davida Javůrka se rozhodla uspořádat letní školu s tématem internetového zpravodajství. Přihlášování končí 10. září.

Dvoudenní kurz online žurnalistiky za cenu 3900 korun pořádá katedra 17. a 18. září letošního roku ve svém sídle na pražském Smetanově nábřeží. Cílem akce je podle pořadatelů seznámit účastníky s hlavními principy online žurnalistiky a ukázat jim, jakým směrem se budou média dále vyvíjet.

Kromě toho se lektoři Miloš Čermák a David Javůrek zamyslí nad současným stavem mediálního prostoru, který se vlivem internetového způsobu komunikace výrazně proměňuje. Stranou nezůstanou ani úvahy nad budoucností novinářské práce, téma sociálních sítí a praktická cvičení, píše se na webu Fakulty sociálních věd.

Oba lektoři mají bohaté zkušenosti jak v mediální tak v akademické oblasti.

Novinář a konzultant Miloš Čermák, který nyní pracuje pro časopis Reflex, šéfoval komentátorům v Lidových novinách. Na Katedře žurnalistiky FSV UK se věnuje novým médiím. V roce 2011 získal ocenění Osobnost českého Internetu.

Adam Javůrek spolupracuje kromě Reflexu s dalším titulem vydavatelství Ringier - deníkem Sport. Dále působil například jako vedoucí internetových projektů v týdeníku Respekt či jako školitel firmy Dobrý web. Vyučoval na Karlově, Palackého a Masarykově univerzitě.

Bližší informace o přihlášení na letní školu získáte ZDE.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: