Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

IPI spustil masivní kampaň za propuštění egyptského novináře Husseina a jeho kolegů

Pátek, 16. únor 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Významnou kampaň za propuštění egyptského novináře Mahmouda Husseina a dalších jeho kolegů z branže spustil v uplynulých dnech Mezinárodní tiskový institut (IPI). Žurnalista se dostal do vězení na základě nepodložených důkazů a smyšlených obvinění – prostě proto, že dělal svou práci, píše server IPI. Přečtěte si více informací.

"Představte si, že trávíte 400 dnů ve vězení, aniž byste se dopustili čehokoliv protizákonného, aniž víte, zda se odtud dostanete, jestli vůbec." Těmito slovy začíná rozsáhlá kampaň za propuštění egyptského novináře Mahmouda Husseina, kterou spustil Mezinárodní tiskový institut.

Jednapadesátiletý novinář a otec devíti děti není v takové situaci sám. Egypt je podle informací IPI třetí nejhorší země, pokud se týká represivního přístupu k tiskové svobodě. Horší je pouze Turecko a Čína.

Mahmoud Hussein patří v regionu mezi velmi známé tváře. Pracoval pro stanici Al Jazeera v Kataru. Do hledáčku policie se dostal 20. prosince, když jej v tento den zadrželi na letišti v Káhiře, kam přijel na dovolenou za rodinou. Smutné je, že byl vyslýchán 14 hodin bez právníka. Po propuštění jej policie znovu zadržela.

Původní článek, ze kterého redakce Mediažurnálu vycházela, naleznete na webu Mezinárodního tiskového institutu


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: