Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Holcová získala od slovenské policie zpět mobilní telefon

Středa, 6. červen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Slovenská policie vrátila české investigativní novinářce Pavle Holcové mobilní telefon, který jí odebrala v polovině května při výslechu v rámci vyšetřování vraždy jejího kolegy Jána Kuciaka. Holcová to oznámila na svém facebooku. Slovenská speciální prokuratura podle dostupných informací uvedla, že s mobilním telefonem novinářky její pracovníci nemanipulovali.

"Mobil is coming home... Zhruba před hodinou můj slovenský právník převzal od NAKA obálku s mým mobilem. Díky všem za podporu, bez vás by to nedopadlo," napsala novinářka na svém facebookovém profilu.

NAKA je zkratka pro Národní kriminální agenturu (elitní jednotky slovenské policie).

"Orgány činné v trestním řízení s předmětným mobilním telefonem žádným způsobem nenakládaly, a tedy ani nedošlo k prolomení jeho ochrany a ke kopírování údajů," uvedla pro média mluvčí úřadu speciální prokuratury Jana Tökölyová. Dodala, že poté, co Holcová poskytla v elektronické podobě kopii své komunikace s Jánem Kuciakem, nebylo potřeba získat tyto údaje z jejího mobilního telefonu.

Speciální prokuratura, která se na Slovensku věnuje případům nejzávažnější kriminality, dohlíží i na vyšetřování únorové vraždy Kuciaka a jeho partnerky.

Holcová spolupracovala s Kuciakem na nedokončeném článku o italské mafii na Slovensku. Novinářka v polovině května odjela na Slovensko, aby tam, jak uvedla, dobrovolně jako svědek policii pomohla s objasněním zločinu, jehož obětí se stala i Kuciakova snoubenka. Vyšetřovatelé ale Holcové zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, které s Kuciakem nesouvisejí. Zajímali se navíc o to, co ví o jiných kauzách na Slovensku.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: