Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Exredaktoři TV Nova upozornili na podivné praktiky zpravodajství

Středa, 1. březen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Bývalí reportéři televize Nova Hanuš Hanslík a Emma Smetana tvrdí, že museli odejít, protože upozornili na podivné praktiky ve zpravodajství Novy, které řídí Martin Švehlák. Informaci jako první přinesl server Forum24.

Hanslík uvedl, že na podezření upozornil generálního ředitele Novy, následovalo čtyřměsíční vyšetřování ze strany externí právnické firmy. "Vyšetřování skončilo tím, že nikdo nic nezjistil, a tedy, že je všechno v pořádku," řekl Hanslík.

"Od té doby, co skončilo vyšetřování, jsem jen čekal, kdy dostanu výpověď, coby člověk, který upozorňuje na věci, které se tam dějí, se kterými nikdo neche mít nic společného a všichni tvrdí, že se vlastně nic neděje." Výpověď přišla po půl roce, loni v listopadu. Články bulvárních médií, které o tom informovaly, vyšly podle něj "pár minut poté, co jsem opustil budovu Novy, což svědčilo o tom, že byly dopředu připravené."

"Myslím si, že to bude větší skandál než celá kauza kolem zadávání reportáží o uprchlících ve zpravodajství televize Prima," prohlásila také Emma Smetana. Ta cítí "nevyhnutelnou povinnost veřejnosti přiblížit, jakým způsobem zpravodajství na Nově momentálně funguje." "Je to nejsledovanější pořad v republice a svědomí by mi nedovolilo nechat si to pro sebe,“ uzavřela.

Zprávu jako první přinesl server FORUM 24.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: