Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Evropští novináři odsuzují vyloučení kritických novinářů z akce populistů AfD

Úterý, 17. leden 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Evropská novinářská federace (EJF) podporuje kolegy z německého spolku v jejich rozhodnutí bojkotovat konferenci, kterou pořádá populistická strana AfD. Důvodem jsou nespravedlivé podmínky pro akreditaci. Některým novinářům byl na akci odepřen vstup, zatímco jiní jej obdrželi.

Setkání pravicových populistů se uskuteční na konci dubna v německém městě Koblenz. Kromě čelních zástupců německé pravicové protofašistické strany AfD se akce účastní také spříznění zástupci z Francie a Německa.  

Podle informací z webu Evropské novinářské federace akreditaci neobdrželi novináři, kteří o německé AfD informují kriticky. Na konferenci tak nesmí zástupci prestižních Frankfurter Allgemeinen Zeitung, veřejnoprávní německé televize ARD nebo listu Der Spiegel. Vše na základě způsobu, jakým o straně tituly informovaly v předešlé době. Novináři budou moci pouze na oficiální tiskovou konferenci.

„Strany, které se v Evropě budou dost možná podílet na politickém rozhodování, nesmí vylučovat novináře z takových akcí,“ zní oficiální stanovisko EJF.

Původní zprávu si můžete přečíst pod následujícím odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: