Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Evropské vydavatelské asociace a další organizace v otevřeném dopisu požadují úpravy návrhu evropského nařízení o ePrivacy

Středa, 7. březen 2018  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Rada Evropy a Evropský parlament v současné době projednávají návrh nařízení o ochraně soukromí na jednotném evropském digitálním trhu, které je také známo jako nařízení o ePrivacy. Nařízení má specifikovat a v řadě případů prohlubovat regulaci ochrany osobních dat, kterou se zabývá již všeobecné nařízení o ochraně osobních dat v EU známé jako GDPR, které vstoupí v účinnost 25. 5. 2018.

Vzhledem k dynamickému rozvoji digitálních technologií a digitálního trhu je velice obtížné nastavit optimální pravidla regulace ochrany osobních dat v tomto sektoru tak, aby nedošlo k poškození některých subjektů a nebyl také omezen celkový rozvoj tohoto sektoru.

Evropské vydavatelské asociace vydavatelů časopisů EMMA a vydavatelů novin ENPA proto spolu s řadou národních vydavatelských asociací a dalších organizací zveřejnily dne 7. března 2018 otevřený dopis evropským a národním politikům, v němž žádají, aby politici při projednávání návrhu nařízení vzali v úvahu všechny možné negativní důsledky, které by nařízení mohlo mít na evropský digitální trh a jeho další rozvoj, zejména pak na oblast digitálního publikování zpravodajského a dalšího tiskového obsahu.

V dopisu upozorňují na hlavní nebezpečí vyplývající z návrhu nařízení, které se týká nezávislého měření provozu webových stránek prostřednictvím cookies. Toto měření je předpokladem realizování cílené reklamy a příjmů vydavatelů z digitálního publikování obsahu prostřednictvím reklamy.

O významu tohoto tématu svědčí, že se k  dopisu připojilo přibližně 50 různých organizací. Signatářem se spolu s většinou národních vydavatelských asociací evropských zemí stala také Unie vydavatelů.

Zpráva byla převzata od Unie vydavatelů ČR


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: