Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Evropské instituce otevírají dveře mladým novinářům

Pondělí, 30. červenec 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Dozvědět se zajímavé informace nejen o evropské žurnalistice mohou mladí novináři ve věku od 18 do 30 let. Přihlášky do výběrového řízení na seminář Evropské dny médií pro mladé novináře, který v polovině října pořádá Evropský parlament a European Youth Press, se přijímají už jen do 1. srpna.

Stovka vybraných mladých novinářů z členských zemí Evropské unie dostává pozvánku do Bruselu. Tam se všem od 16. do 18. října otevírá jedinečná možnost získat přehled o tom, jak v současnosti úspěšně pracovat na volné noze nebo jak správně chápat evropskou politiku v době úsporných opatření.

Pro Evropské dny médií pro mladé novináře (European Youth Media Days), které jsou největší událostí tohoto druhu na kontinentu, pořadatelé na dobu tří dnů zorganizovali workshopy, politické debatní kroužky, praktická cvičení z mediální produkce a exkurze do evropských institucí.

Mladí novináři se během toho setkají s čelními politiky, novináři i experty. Za důležitý rozměr popisované události pořadatelé považují také možnost vyměnit si vzájemně zkušenosti, jde o tzv. interkulturní setkání.

V průběhu třídenního kurzu mladí žurnalisté dostanou úkol vytvořit ve spolupráci s vrstevníky mediální výstup na některé z témat semináře. Typ média půjde zvolit dobrovolně.

Mezi další podstatné informace patří, že evropské instituce uhradí maximálně do šesti týdnů po skončení semináře náklady na cestu a že novinářům poskytnou 360 resp. 180 euro na ubytování, dopravu a stravu. Tuto částku dostanou účastníci taktéž maximálně za šest týdnů po odjezdu domů.

Přihlášku spolu s životopisem, motivačním dopisem a ukázkou mediálních výstupů lze zasílat do půlnoci 1. srpna 2012 na emailovou adresu c.pruna@youthpress.org. U ukázkových reportáží, které nebudou v Angličtině, je nutno dodat stručné shrnutí v tomto jazyce.

Podrobné informace k chystanému setkání naleznete pod TÍMTO odkazem.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: