Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

Evropská cena k tématu stárnutí se otevírá českým novinářům

Středa, 4. červenec 2012  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Čeští žurnalisté dostali možnost usilovat o novinářskou cenu, kterou v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity vyhlašuje Evropská komise s organizací AGE Platform. Ta sdružuje Evropany nad 50 let věku. Dodat příspěvky lze do soboty 1. září 2012.

Texty, televizní reportáže nebo rozhlasové příspěvky týkající se tématu aktivního stárnutí a vzájemné podpory a porozumění mezi generacemi, mohou nyní přihlašovat žurnalisté z celé Evropské unie, Norska a Lichtenštejnska. Porota posoudí, který z přihlášených nejvíce přispěl mimo jiné k posílení veřejné debaty o stárnutí společnosti a výzvách do budoucna.

Soutěžní příspěvky, kam se kromě tisku a elektronických médií řadí internetové servery, musely nebo musejí sdělovací prostředky uveřejnit v době od 1. října 2011 do 31.srpna 2012. Podle pravidel je u textových děl nad 3000 slov nutno vypracovat resumé v rozsahu maximálně 500 slov, u audiovizuální reportáže se stopáží přesahující šest minut se po autorovi vyžaduje dodat shrnutí o délce maximálně 1:30 minuty.

Server Evropské unie zveřejnil také informace o dvou etapách výběrového řízení. V první všichni partneři kampaně na národní úrovni posoudí přijaté příspěvky a vyberou finalistu za svoji zemi. V druhém kole, během něhož jako porotci zasednou zástupci Evropské komise, experti v oblasti aktivního stárnutí a novináři, se posoudí národní nominace a vyberou tři nejlepší příspěvky.

Vítěz dostane částku 2000 EUR, výši výhry za druhé místo stanovili organizátoři na 1000 EUR, třetí pozice přinese autorovi nebo autorce sumu 500 EUR. Získané peníze podpoří novináře v jejich činnosti (např. při cestování, vybavení nebo účasti na konferencích). Finalisté také dostanou pozvánku na slavnostního předávání cen v Bruselu.

Bližší informace o přihlášení do soutěže získáte ZDE.


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: