Již 100 let podporujeme české novináře.


Vytisknout

Zprávy

EJF vysílá zástupce do Makedonie. Bude pomáhat s bojem za tiskovou svobodu

Čtvrtek, 30. březen 2017  |  napsal(a): v kategorii: Zprávy

Evropská novinářská federace (EJF), která je největší novinářskou organizací reprezentující přes 320 tisíc novinářů ze 43 zemí, dostala alarmující zprávu z Makedonie. Tamní Platforma na podporu svobody médií v ní upozornila na bezprecedentní útoky za novináře v zemi. Více informací naleznete ve zprávě po rozkliknutí textu.

Ze setkání Platformy na podporu médií vyšlo najevo, že od roku 2016 došlo v Makedonii k 19 novým útokům na novináře. Evropská novinářská federace (EJF) proto vyzývá makedonské úřady, aby učinily konkrétní kroky a opatření pro nápravu tohoto stavu.

"Práce, kterou ve vztahu k tiskové svobodě provádí Platforma na podporu svobody médií je zcela zásadním zdrojem informací pro veřejnost a mezinárodní partnery. Pracovníci této organizace přispívají ke globálnímu monitorování úrovně tiskové svobody," řekl generální tajemník Ricardo Gutirrez.

Evropská novinářská federace na zjištění k porušování tiskové svobody v zemi také rychle reagovala. Do hlavního města Skopje vyšle v dohledné době svého zástupce, který bude působit v rámci projektu Novinářská síť pro Makedonii. Více informací si můžete přečíst pod následujícím odkazem


Komentáře k článku:

Přidejte komentář ↓

Přidejte komentář: